Menu

Phrasarbs v0.2 – done!

31 marca 2017 - Daj się poznać 2017, Projekty
Phrasarbs v0.2 – done!

Udało mi się w terminie zakończyć pracę nad konkursową wersją projektu Phrasabrs – prostej webowej gierki, edukującej z zakresu znajomości angielskich ‚phrasal verbs’. Poniżej bardzo krótki filmik, który prezentuje działanie phrasarbs, całość jako witrynę oficjalnie zapewne będę mógł umieścić publicznie po zakończeniu konkursu i ogłoszeniu wyników.

Od ostatniego wpisu na temat tego projektu zmierzyłem się jeszcze z kilkoma trudnościami – dość mocno ograniczonym czasem na pisanie tego projektu i bugiem związanym z poprawnym zaliczaniem wyników.

Bug wiązał się z sytuacją, kiedy przynajmniej dwie końcówki wyrażeń na dole były takie same, dla przykładu dla wyrażeń eat out oraz die out końcówka out jest wspólna, ale wyrażenia mają różne znaczenia. Dopasowanie kolejności słów bazowych do końcówek nie powinno stwarzać problemu, bo sprawdzarka przepuszczała te konstrukcje bez zarzutu, jednak nie zgadzały się wtedy tłumaczenia, np. wyraz die został przyporządkowany końcówce, dla której wyświetlało się tłumaczenie jeść na mieście, co niestety nie prezentowało się dobrze, mimo że dopasowanie do końcówki było poprawne.

Czas gonił, bardzo małe pole do manewru w tym zakresie zmusiło mnie do znalezienia totalnie chyba najprostszego rozwiązania – po prostu nie dopuszczana jest sytuacja taka, że pojawiają się w jednej turze dwie te same końcówki lub słowa bazowe. Proste, może niezbyt finezyjne, ale działa.

Wyniki prawdopodobnie pod koniec kwietnia, kto wie, może coś uda się ugrać – póki co ugrałem już tym projektem nieco lepszą znajomość tajników canvasa i pisania pod przeglądarkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *