Menu

M1A2-SNAKE #5 – enemy spotted

16 kwietnia 2017 - Daj się poznać 2017, Projekty
M1A2-SNAKE #5 – enemy spotted

Między mszą a wielkanocnym obiadem, szybki apdejt leci do kodu – a w nim: dodana reprezentacja przeciwników i prosty schemat ich ruchu, na początek.

Jak wczoraj napomknąłem, tak i dzisiaj się dzieje – krótka, świąteczna posiadówa w kodzie, a jej rezultatem czerwony wężyk na mapie.

Niewiele zrobiłem w tym krótkim czasie, dodałem klasę reprezentującą przeciwników, bazującą na klasie wężyka z kilkoma dodatkowymi rzeczami, takimi jak timer odmierzający czas pomiędzy kolejnymi ruchami. Póki co timer jest jeden dla wszystkich obiektów wroga, zatem każdy porusza się co określoną ilość czasu, ale w dalszym zamyśle mam osobne timery dla typowych, ociężałych tanków, lekkich i moblinych jednostek oraz tych pośrednich.
Taki podział zróżnicuje nieco rozgrywkę, nudno byłoby gdyby wszyscy poruszali się z taką samą szybkością.
Węże wroga poruszają się na razie w koło, a ich ścieżka jest hardcode’owana w postaci stringa, gdzie kolejne litery oznaczają kolejny kierunek ruchu. Dla przykładu:

string mTemp_way = "rrrrddddlllluuuu";

reprezentuje właśnie poruszanie się dookoła, najpierw 4 razy w prawo, 4 w dół, 4 w lewo, 4 w górę i od nowa.

Wraz z początkową implementacją tej klasy, na horyzoncie malują się większe, prawdziwe wyzwania – oto trzeba napisać AI dla tankosnejków, żeby nie wiły się głupio w koło, tak jak teraz. Trzeba dodać pociski, strzelanie, upiększacze cząsteczkowe, napisać edytor map(lub coś innego, ale to niespodzianka na inny post), no i wdrożyć główną oś mechaniki rozgrywki – capture the flag, czy raczej defend the flag.

Tyle z dłubania w kodzie dzisiaj, jutro kolejny mały post – o snejkach, albo o zgrozo – coś do matury z informatyki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *